arrow

Wydarzenia

Strzelanie o tytuł Króla Okręgu

Zawody o tytuł Króla Okręgu Krakowskiego odbyły się na strzelnicy Pasternik w Krakowie.
25 września bracia z Gorlic, Krakowa i Tarnowa rywalizowali o ten honorowy tytuł. Tym razem bracia krakowscy odbili sobie niepowodzenie w tych zawodach sprzed dwóch lat. Zwycięzcą został Marek Długosz a marszałkami Marek Rogóż i Grzegorz Bartkiewicz.
Swoje strzały oddali również zaproszeni goście honorowi, lotnicy – gen. bryg. pilot kosmonauta Mirosław Hermaszewski, gen. dyw. Mieczysław Walentynowicz, gen.bryg. Tomasz Drewniak.
Puchar Jana Dziury-Bartkiewicza, prezesa Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych zdobył Grzegorz Albrechtowicz z Gorlic, drugie miejsce zajął Paweł Krywanski z Tarnowa, a trzecie Józef Wojnarski z Gorlic.
Puchar gen. dyw. pilota Mieczysława Walentynowicza trafił do Gerzegorza Medeleine, drugi był Krystian Grzybek a trzeci Marek Długosz.
Puchar gen. bryg. pilota Tomasza Drewniaka wygrał Paweł Krywański, drugi był Józef Wojnarski a trzeci Mirosław Hermaszewski.
Puchar gen. bryg. pilota Mirosława Hermaszewskiego zdobył Władysław Przybylski, drugi był Janusz Ziętek a trzeci Paweł Krywański.

Bory Tucholskie

Po raz kolejny tarnowskie TSBK postanowiło gościć w Borach Tucholskich.
Bracia wraz z żonami i przyjaciółmi w dniach 15-19 września przebywali w znanym już sobie Ośrodku Wypoczynkowym „Drzewicz” nieopodal Swornychgaci. Zakątek otoczony lasem i położony nad jeziorem Łąckim na terenie Parku Narodowego.
Miejsce szczególne dla zbieraczy grzybów czy wędkarzy.
Pomimo niezbyt łaskawej pogody to urocze zacisze dało grzybiarzom powody do zadowolenia. Suszarnia pracowała na pełnych obrotach. Dodatkowo bractwo odwiedziło Bytów i jego krzyżacki zamek, w którym mieści się muzeum zachodniokaszubskie.
Dopełnieniem dnia były co wieczór, wesołe spotkania przy grillu.

Zdjęcia w galerii

Szlakiem polskiego Orientu

W dniach 9-11 lipca 2021 roku tarnowskie Bractwo Kurkowe z prezesem Pawłem Krywańskim i królem Bogusławem Świtkiem na czele podróżowało szlakiem polskiego Orientu po Podlasiu.

Pod opieką świetnego znawcy tego regionu – Pawła Krysy bracia tarnowscy z żonami i zaproszonymi gośćmi mieli możliwość zapoznać się z unikalnością i wyjątkowością tej tak mało znanej części naszego kraju.

Pierwszego dnia celem podróży był Drohiczyn, niewielkie miasto, pełne zabytków i pięknych widoków jakie rozciągają się z góry zamkowej oraz Grabarka – Góra Krzyży , główny ośrodek pielgrzymkowy polskiego Prawosławia.

Po zacumowaniu w Supraślu  – bezdyskusyjnie jednej z pereł Podlasia w następnym dniu w programie znalazły się takie miejsca jak Kopna Góra ze swym ogrodem botanicznym, Poczopek – unikatowe na skalę kraju silvarium, czy urocze Krynki, miasto trzech kultur ze swym wyjątkowym rynkiem. Na koniec  dnia zaglądnęliśmy do Kruszynian dzisiejszego centrum Tatarów polskich, wsi w której, znajduje się siedziba Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej, znana ze swego drewnianego meczetu, muzułmańskiego cmentarza oraz kuchni tatarskiej.

Po kolejnym noclegu w niezapomnianym z powodu swej szczególnej gościnności Hotelu „Supraśl”, w drodze powrotnej nie sposób było ominąć inne niezwykłe miejsce  Odrynki –  skit prawosławnych świętych usytuowany na nadnarwiańskich bagnach, do którego trzeba było dotrzeć 600-metrową kładką. Miejsce wyjątkowe, a jaka poza tym przyroda i widoki!

 

Wspomnienia z tego wyjazdu pozostaną w pamięci na długo dzięki tym cudownym miejscom, wspaniałej grupie uczestników i pięknej pogodzie. Szczególne podziękowania należą się Bratu Grzegorzowi Mądlowi za komfort podróży jaki zapewniła Jego firma transportowa.
 
Zdjęcia w galerii

Walne Zgromadzenie

W dniu 19 marca 2021 odbyło się Walne Zgromadzenie TSBK w Tarnowie. W związku z panującą pandemią dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego zgromadzenie odbyło się w obszernych pomieszczeniach lokalu brata Krzysztofa Kowalskiego.
Zgromadzenie przyjęło sprawozdanie wszystkich ciał statutowych i udzieliło absolutorium prezesowi i zarządowi TSBK. W dyskusjach zajęto się sprawami remontu Domku Brackiego i planem działań na nadchodzący okres.

Zdjęcia w galerii